کاروان

کاروان

از سلام تا به سلامت...

شنبه, ۳۱ خرداد ۱۳۹۳، ۰۸:۱۸ ب.ظ
سلام؛
گفته اند یا عالم باشید و یا محصّل!

پس باید گذاشت و گذشت

و تنها خوش دارم که دعای خیرتان بدرقه راهم باشد؛

اینجا هم حداقل تا تابستان آینده به روز نمی شود

پس وقت خود را با سر زدن به اینجا تلف نکنید

و در پایان یک تشکر ویژه از تمام کسانی که

در این چند مدت، کاروان را می خواندند
و برایم قوت قلبی بودند.

یادتان روشن می داردم! همیشه موفق باشید.

 • ۹۳/۰۳/۳۱
 • محمدصادق

نظرات (۱۲۴)

خیر سرم دانشجوی مملکت بودم یه زمانی!!!
:/
علی رقم!!!

ببخشید
سلام
من در نهایت ارامش کامنت گذاشتم خیالتون راحت
:)
ببینید!!
فقط خواستم بیش ازین بحث کش پیدا نکنه

وب رو هم بدلیل مسائل پیش آمده در عالم واقع و نه مجاز ممکنه کلا حذف کنم
علی رقم میل باطنیم دستم واقعا بسته اس
شرایطم هرروز سختتر میشه
دعا بفرمایید شما و دوستان ان شاءالله مشکلاتم رفع بشه
سلام


باشه خواهر گلم من تندروی کردم
من مقصر
هرچی ایشون گفتن قبول
صحیح
من تسلیم
خوبه؟


عطر سیب بروز نمیشه
کلا بسته میشه
پاسخ:

صمیمانه خواهشمندم آرامش خود را حفظ بفرمایید!


سلام ابجی جون ، اینطوری بی انصافی کردن از تو بعید بودا.
این بنده خدا گفت حلال و حرام و منظورش نیست که.
راست میگه خب. منم وقتی نامحرم باهام راحت و صمیمی صحبت میکنه تو وبلاگم واقعا قلب و ذهنم به شدت درگیر میشه ، بعضی موقع چند روز حتی (چون این جمله رو میخواستم بگم ناشناس نوشتم)
نمیشه هم گفت این ایراده و فقط برای منه. البته اصلا ایراد نیستا. اگه ادم اینطوری نباشه فک کنم غیر طبیعیه.
-----
تو بلاگ ایشونم سر زدم و اتفاقا دیدم ایشون خیلی با احترام نسبت به همه و مخصوصا خانمها جواب نظر میدن. تقریبا تموم مخاطبهای وبلاگ ایشون مخطبهای وبلاگ منم هستن. فقط یکی از نظراتشون یکی از خانوما که من میشناسمشوووون این شکلکو گذاشته بود :)) که ایشونم گذاشتن :l
از اونجایی که تمام جواب نظرات ایشون به خانم ها با احترام بوده میشه اینجوری نتیجه گرفت که اون موقع اون یکی رو که داشتن جواب نظر میدادن *نمیدونستن ایشون خانوم هستن. چون اسم وبلاگش طوری نبوده که ادم بفهمه خانمه . برامنم پیش اومده یه موقعایی درجا جواب نظر رو میدم و از اسم نظر دهنده هم معلوم نیست طرف زنه یا مرده. بعدا میفهمم که طرف خانم یا اقا بود
البته اون شکلک ایشون هم میشه گفت اعتراض به این بود که شکلک خنده نذاره. شکلک متعارف ما نبود که بعد از جوابها میذاریم.
فکر کنم این جمله ایشونو که پایین میذارم هم اینرو میگه که این خوش و بش های بین نامحرم به طور مطلق کار حرامی نیست ولی نباید انجام دادش

"""""
چرا فکر میکنیم حتما یه عملی باید گناه یا حرام باشه تا انجامش ندیم؟!

صبح تا شب تلوزیون دیدن حرامه؟! نیست.. شب تا صبح وبگردی کردن حرامه؟! نیست.. وبلاگ نویسی گناه یا حرامه؟! نیست..

ولی آقا محمد صادق از یکسال قبل از کنکورش اینا + خیلی چیزای دیگه رو برای خودش حرام کرده! چرا؟ چون میخواد تو درس خوندن متعالی بشه..

همه ی ماها هم اگر قصد داریم واقعا تو دین و زندگیامون متعالی بشیم باید هزینه بدیم و حتی بعضی چیزایی رو که گناه نیست رو هم برا خودمون حرام کنیم..

یکی از جلات قصارم رو هم در انتها مینویسم، ارتباط با نامحرم مثل راه رفتن رو یه سطح لغزندست، هر چقدر هم آدم کار درست باشه احتمال لغزش وجود داره..

"""""

به هر حال من ایشون رو از نوشته های پر مغزشون که تو وبلاگشون داشتن اینطوری نشناختم که بخواهن کسی رو ضایع کنن . خیلی محترمانه هم اتفاقا تو این چند تا نظر صحبت کردن. و یه جاهایی هم که تو تند رفتی این آقا جوابتم با بی حرمت نداد. باید قبول کنیم اینطوری خوش و بش کردن ایراد داره آبجی جون. گفتم چراشو.

دوستت دارم ، زود ترم به روز کن دلم برا وبلاگت تنگ شد :/


(انشااله نقد کردن های ما منصفانه و فقط و فقط و فقط برای خدا باشه)

میبخشید خودمو معرفی نکردم ، البته گفتم چرا اینکارو نکردم. یا حق

پاسخ:

من_چون معتدل هستم!_ به هیچ وجه فکر نمی کنم، چندتا شکلک ساده مشکلی داشته باشه. به دیگران هم توصیه می کنم معتدل باشند!

خدمت شما

برادر بزرگئار جنابعالی هم تو پاسخگویی به نظرات مخاطبینتون ازین ببعد به خودتون بیشتر از قبل سخت بگیرید!!
شکلک خنده برای بانوان نگذارید!
پاسخ کامنتای وبتونُ یه بار دیگه زیر و رو کنید
اگه احوالپرسی ما گناهِ شکلکایی که شما میذارید و خیلی هم معتقدید که به این صورت نباید با نامحرم ارتباطی داشت گناهِ

آرزوی موفقیت دارم براتون جناب
ممنون از برادر بزرگوارم آقا محمدصادق عزیز..

اگر مطلب حقیر بدون جبهه مطالعه بشه میبینید که منظور نظر این کمترین همونطور که تو نظر قبلیم هم نوشته بودم، حلال و حرام یا صواب و گناه بودن بعضی از این نوشتن ها نبوده و نیست. خلاصه ی عرایضم اینه که با توجه به حساسیت هایی که در ارتباط بین خانم ها و آقایون وجود داره و این که اکثر مراجع و بزرگان هم توصیه فرمودن ارتباط خانم ها و آقایون چه در فضای حقیقی و چه مجازی باید به ضرورت باشه، بهتره از «احوالپرسی صمیمانه و شکلک و کلا" ادبیات راحت با مخاطب نامحرم» پرهیز کنیم.

::

همتون بزرگوارید و بنده هم با اشتیاق هر چند روز مطالب وب اکثر عزیزان رو مفصّل مطالعه میکنم و بهره میبرم و گاها" نظر هم میذارم. به هر حال اگر ادبیات بنده در رسوندن مقصودم قاصر بود حلال بفرمایید..

یاعلی مدد

سلام

جناب آقای احمدرضا جنابعالی گویا خیلی از خودتون مطمئن هستید و اینکه نوشته های دوستان رو گناه میدونید؟!!
بنظر من اینجا گناهی صورت نگرفته که شما بخودتون اجازه میدید انقدر صریح این مطلب رو بیان کنید:
نیازی هم به داد زدن نیست، به قول حضرت آقا که: «اگر فردی بخواهد اصلاح شود، باید گناه و عیب خود را بپذیرد و در پیش خود و خدا، به آن عیب و گناه اعتراف کند. کسانی که برای خودشان هیچ عیب و خطایی قائل نیستند، هرگز اصلاح نخواهند شد»

گناه و عیب؟؟ اینجا نه گناهی صورت گرفته و نه عیبی بوده
فقط با چند تا واژه ساده حال همدیگه رو پرسیدیم.همین
شما ملاحضه نفرمایید چند نمونه اشاره کنید بدونیم شما به چه نوع صحبتی میفرمایید گناه!! 
شما دارید یه مسئله ساده رو پیچیده میکنید
نقل به مضمون نمیکنم خوشبختانه نویسنده این وب با اینکه وبشونُ معلق کردن ولی در دسترس هستن.از ایشون خواهش میکنم نظر این مرجع رو بطور کامل در اینجا بذارن. شرمنده ام ولی شما که مرتبه تون از مراجع بالاتر نیست. هست؟

بنده عرض کردم: «رابطه با نامحرم از اون جایی مورد اشکاله که احساس -راحت بودن- بین اونها ایجاد میشه که البته ربطی هم به سن و سال نداره؛ و این گاهاً تو نظرات و پاسخ نظراتمون دیده میشه»

آقا محمدصادق عزیز، شما هم فرمودید: «اصلا قبول ندارم که از کلمه رابطه استفاده کنید، این گفت و گو ها خیلی ساده تر از این حرف هایند، افراد شبیه ما اصلا هدف خاصی از این حرف زدن ها ندارند، نوعی پرکردن اوقات فراغت است»

برام جای سوال شده که شما چرا رو لفظ رابطه مکث کردید؟! همین -گفتگو- هم که خب یک شأن از - رابطه- ست. مسئله ی بنده در مورد کیفیت این رابطه، گفت و گو یا هر اسم دیگه ای که براش میذاریده..

ببینید، -حیا- واژه ای نیست که فقط در پوشش مستعمل باشه.. رفتار، گفتار، نگاه، قلم و خیلی از برخوردها و واکنش های دیگه رو هم شامل میشه.. همچنین تلقّی گفت و گوی ساده در مورد گفت و گوی دو نامحرم رو {اون هم بی هدف و فقط برای پرکردن اوقات فراغت}، اساسا تلقّی صحیحی نمیدونم برادرم؛ چون حریم هایی هست که باید رعایت بشه و فضای مجازی هم این حریم هل رو بر نمیداره..

:::

در مورد فرمایشات نویسنده وب سیب کال هم که فرمودن: «یادمه سال پیش یکی از نویسنده های عزیز تو وبشون درمورد همین راحت بودن و استفاده از صیغه مفرد حین صحبت کردن با نامحرم پست گذاشته بودن که بحث شده بود درموردش و اینکه ایشون نهایتا مجبور شدن از محضر یکی از مراجع استفتاء کنن و مضمون پاسخ ایشونم این بود که هرکسی به نفس خودش آگاهتره تا بقیه. کسی که میدونه با راحت صحبت کردن با دیگران مشکلی براش پیش نمیاد ملزم نیست حتما رسمی صحبت کنه کسی که اطمینانی به خودش نداره و میدونه با راحت صحبت کردن به گناه میوفته میتونه نه نظری بذاره و نه نظری رو جواب بده یا اینکه خیلی محترمانه و رسمی جواب طرف مقابل رو بده.»

اول این که هیچ وقت یک حکم شرعی رو نقل به مضمون نکنیم، چون احتمال داره برداشت خودمون هم باهاش خلط بشه!

(همیشه حکم شرعی رو با ذکر نام مرجع، عین سوال و عین پاسخ، و همچنین شماره استفاء بیان کنیم..)

دوم اینکه چرا فکر میکنیم حتما یه عملی باید گناه یا حرام باشه تا انجامش ندیم؟!

صبح تا شب تلوزیون دیدن حرامه؟! نیست.. شب تا صبح وبگردی کردن حرامه؟! نیست.. وبلاگ نویسی گناه یا حرامه؟! نیست..

ولی آقا محمد صادق از یکسال قبل از کنکورش اینا + خیلی چیزای دیگه رو برای خودش حرام کرده! چرا؟ چون میخواد تو درس خوندن متعالی بشه..

همه ی ماها هم اگر قصد داریم واقعا تو دین و زندگیامون متعالی بشیم باید هزینه بدیم و حتی بعضی چیزایی رو که گناه نیست رو هم برا خودمون حرام کنیم..

یکی از جلات قصارم رو هم در انتها مینویسم، ارتباط با نامحرم مثل راه رفتن رو یه سطح لغزندست، هر چقدر هم آدم کار درست باشه احتمال لغزش وجود داره..

:::

ببینید یکی از اهداف بنده از وب نویسی و وبگردی _هرچند خیلی هم وقت نمیذارم_  به وجود اومدن یک مراقبت دسته جمعیه، اگر اشکالی تو نوشته های دیگری میبینیم بهش تذکر بدیم و اگرایرادی هم به نوشته های خودمون وارده بپذیریم رفقا..

نیازی هم به داد زدن نیست، به قول حضرت آقا که: «اگر فردی بخواهد اصلاح شود، باید گناه و عیب خود را بپذیرد و در پیش خود و خدا، به آن عیب و گناه اعتراف کند. کسانی که برای خودشان هیچ عیب و خطایی قائل نیستند، هرگز اصلاح نخواهند شد»

محتاج دعای خیرتان، یاعلی

پاسخ:

در مورد اوقات فراغت توضیح بدهم؛ من گفتم نوعی پرکردن اوقات فراغت است، منظورم این است که اگر کسی کارهای مهم تری داشته باشد هیچ وقت نمیاد وبلاگ نویسی کند، می رود سراغ آنها.

آقای عراقچی می رود با خانم هلگا اشمیت می نشیند سر یک میز و مذاکره می کند، تازه اشمیت روسری هم نمی کند! این دو با هم رابطه ندارند و این کار حرام نیست.

حالا اگر دو نفر که هم را نمی بینند، نمی شناسند در مورد مسائل ضابطه مندی گفت و گو کنند حرام است؟

خیلی ها هم هستند که از همین راه با هم صحبت های بی ربط می کنند، این حرام است.

یک مثال بزنم، همین اینترنت حکم ابزار مشترک را دارد_اگر کسی مطمئن نباشد که از آن استفاده درست می کند، استفاده از آن حرام می شود.

صحبت های شما درست است اما در مورد ما صدق نمی کند!

اینجا نمیخواد بروز بشه؟
دیگه کنکورم که تموم شد!
پاسخ:
چرا، یه چند روز دیگه.
سلام.
شکر خدا خوب بود.
ان شاءالله شما هم خوب داده باشید.
پاسخ:

فیزک تان را شنیدم سخت بود،

راضی کننده بود.

و شخصیت هیچ فردی به طرز نوشتارش نداره.

تصحیح میشود!
و شخصیت هیچ فردی  ربطی به طرز نوشتارش نداره.
سلام 

من به نظرات دیگران کاری ندارم
نظرات خودمُ دوباره مرور کردم
فکر نمیکنم مشکلی نه تو نظرات خودم باشه و نه جوابایی که برادر بزرگوارم دادن
یادمه سال پیش یکی از نویسنده های عزیز تو وبشون درمورد همین راحت بودن و استفاده از صیغه مفرد حین صحبت کردن با نامحرم پست گذاشته بودن که بحث شده بود درموردش و اینکه ایشون نهایتا مجبور شدن از محضر یکی از مراجع استفتاء کنن و مضمون پاسخ ایشونم این بود که هرکسی به نفس خودش آگاهتره تا بقیه
کسی که میدونه با راحت صحبت کردن با دیگران مشکلی براش پیش نمیاد ملزم نیست حتما رسمی صحبت کنه.کسی که اطمینانی به خودش نداره و میدونه با راحت صحبت کردن به گناه میوفته میتونه نه نظری بذاره و نه نظری رو جواب بده یا اینکه خیلی محترمانه و رسمی جواب طرف مقابل رو بده.
تو مدت این 3 سالی که عضو بیان هستم با خیلی از نویسنده ها صحبت کردم.
خیلی ها ادعای مذهبی بودن داشتن و توی پستهای عمومی از الفاظی استفاده میکردن که من نوعی ذهنم منحرف میشد که ایشون واقعا انسان فرهیخته و بشدت مذهبی هستن ولی وقتی مجبور میشدم تو خصوصی با این افراد ارتباط داشته باشم واقعا به شخصیت واقعیشون پی میبردم.واینکه حرفایی که تو نوشته هاشون بوده فقط و فقط ادعا بوده و بس و گاها هم پیش اومده ارتباط با افردای که تو جوابدهی به نظرات خیلی راحت بودن و حتی از صیغه مفرد برای مخاطب غیر همجنس استفاده میکردن ولی واقعا مشخص شد که انسان متشخصی هستن
و شخصیت هیچ فردی به طرز نوشتارش نداره.
نه در مورد دیگران قضاوت بیجا کنیم و نه اینکه روی یه مسئله زیاد پافشاری نکنیم.
هرکسی مطمئنا بیشتر از دیگران میدونه چطور با طرف مقابلش رفتار کنه که به گناه هم نیوفته
و اینکه با احترام خدمت برادر بزرگوارم جناب آقای احمدرضا عرض میکنم شمایی که میفرمایید نسبت به اکثر دوستان یه شناخت نسبی دارید پس دیگه حرفی نمیمونه
چون خیلی وقته با دوستان ارتباط وبی دارید که شخصیتشون رو تا حدودی شناختید
و اینکه چرا آدرس وبتون رو نگذاشتید که از نوشته هاتون مستفید بشیم؟


پ.ن:
بنده بدلیل امتحانات و یکسری مسائل شخصی مجبور به معلق کردن وبم شدم که بزودی بروز میکنم!
سلام 
مطالب جالبی دارین 
بازهم بهتون سر خواهم زد

موفق باشید... 
یاعلی مدد
علیکم السّلام..

شخصیت همه ی بزرگواران رو محترم میدونم، پس این جسارت رو هم نمیکنم که بعضی از جملات رو ذکر کنم. به قول بزرگان نفس میزان است، خودمون بگردیم ببینیم کجاها ادبیات هامون میتونه بهتر باشه و اصلاحشون کنیم. این گله رو هم چون از اکثر این بچه ها یه شناخت نسبی دارم به عنوان یه انتظار طرح کردم..

هر -انتظاری- هم معمولاً قبلش -افتخاری- هست که انتظار رو از شخصی یا جمعی به وجود میاره. ببینید رابطه با نامحرم از اون جایی مورد اشکاله که احساس -راحت بودن- بین اونها ایجاد میشه که البته ریطی هم به سن و سال نداره؛ و این گاهاً تو نظرات و پاسخ نظراتمون دیده میشه..

باز هم عرض میکنم قصد حقیر جسارت به هیچ کدوم از بزرگوارا نبوده و نیست. فقط به همون عنوانی که عرض کردم -برادر کوچکتر- یه نکته گفتم. من از یک نگاه نزدیک با شما صحبت میکنم..

یاعلی مدد

پاسخ:
سلام؛
چیزهایی که نوشته اید _اکثرا_ درست است،
اصلا قبول ندارم که از کلمه رابطه استفاده کنید، این گفت و گو ها خیلی ساده تر از این حرف هایند،
افراد شبه ما اصلا هدف خاصی از این حرف زدن ها ندارند، نوعی پرکردن اوقات فراغت است!
می شود گفت این _به قول شما_ رابطه یک مرکب است که بسته به سوار آن می شود از آن استفاده کرد.
سلام علیکم خدمت جناب آقای احمدرضا!

یه نمونه مثال بزنید!
کجاش بدِ؟
والا تا الان میگفتن با صیغه مفرد حرف نزنید
از الانم میگن کلا حرف نزنید!!
:/
با رعایت ادب و احترام حرف میزنیم
و اینکه بیشتر خواهران بزرگوار بزرگتر از جناب آقای محمد صادق هستن
من خودم 9،10 سالی بزرگترم

سلام به آقا محمد صادق عزیز و مخاطبای بزرگوار..
جا داره از این راحت بودن نوشتاری بین نویسنده وب و مخاطبین خانم جداً گلــه کنم؛ امیدوارم از برادر کوچیکترتون بپذیرید و از این به بعد اینطور نباشه..

یازهرا
 .
پاسخ:
؟
خوبه
ان شاءالله یکی از رتبه های تک رقمی مال شماس
:)
پاسخ:
نه بابا من خیلی قانعم! سه رقمی ان شاءالله.
 • وخدایی که دراین نزدیکیست ..!
 • بسلامتی تموم شد دیگه ان شالله نتیجه دلخواهتون حاصل بشه من که خودم توفرجه امتحانام و درگیر ولی یهو یاد کنکوریا افتادم برم ی دوجا دیگ سربزنم
  پاسخ:
  سلام،
  ممنون
  بالاخره تموم شد ولی مطمئنم دلم تنگ میشه واسه اون روزا!
  امیدوارم امتحانات خوبی را سپری کنید:-)
  سلام 
  ان شالله آزمون رو به خوبی پشت سر گذاشته باشید

  یاعلی
  ســـــــلام
  خوبین ان شاءالله؟
  چخبر؟
  آزمون خوب بود؟؟؟
  :)
  پاسخ:
  سلام!
  ممنون، خوب هستید شما؟
  با لبخند از سر جلسه بلند شدم،
  فقط امیدوارم شیمی هایی که زده ام غلط در نه آیند!
  ما زحمت مان را کشیدیم بقیه اش با خداست.
  سلام 
  موفق باشید

  یاعلی
  سلام
  یازده ماه از این پست می گذره 
  ان شالله بهترین نتیجه رو بگیرید

  موفق باشید

  یاعلی
  محصل
  نزدیکای
  45 روز مونده ها! درسا رو خوندی یا نه ؟
 • وخدایی که دراین نزدیکیست ..!
 • خوشم میاد توصحنه اید
  کم مونده تا کنکور
  ان شالله موفق باشید
  سلام
  و سال نو مبارک البته با کمی تاخیر!!
  ان شاءالله سالی پر از موفقیت براتون باشه
  کم کم نزدیک میشید به زمان کنکورا؟!
  وحشت انگیزناکِ!!!
  مواظب خودتون باشید!
  :)

  اینم از دلداری دادن من
  ان شاءالله موفق باشید
  یکی از رتبه های تک رقمی مال شماست ان شاءالله
  :)
 • میثم حسینی خو
 • ممنون میشم اگه به سوالی که تو وبلاگم کردم جواب بدید.
  از پست آخر میشود نتیجه گرفت از ادبیات پیش دانشگاهی لذت برده اید
  !
  سلام.
  چه میکنید با کنکور!؟
  ان شاءالله "خیر و برکت" نهفته باشه توی هر رشته ای که کنکوریای امسال قبول میشن...
 • پلڪــــ شیشـہ اے
 • خداقوت ...

  + پیروز میدان جهادتان باشید ان شاءالله
  پاسخ:

  دچار کمی تشویش شده ایم و دلهره!

  دعا بفرمایید.

  سلامی دوباره
  خدا قوتتون
  :)
 • ˙˙·٠•✿ اِقلیما ✿•٠·˙˙
 • سلام
  خدا قوت
  :)
 • دوستدار اسلام
 • سلام قولا من رب رحیم

   

  به دنبال درخواست بسیار مهم دکتر رحیم پور ازغدی برای برگزاری کرسیه های آزاد اندیشی اقتصاد در نماز جمعه ی تهران، و عدم همکاری مسئولین ذیربط بدلیل فشارهای وارده از سوی اقتصاد دانان غیر اسلامی در داخل کشور، از شما وبلاگ نویس عزیز تقاضا داریم که به میزان توان خود مطلبی در خصوص لزوم طرح بحث های "اقتصاد قرآنی" در مهم ترین و پرتعداد ترین تریبون دینی کشور، در وبلاگ خود منتشر کرده تا از اندک اندک این مطالب در کنار هم موجی پدید آمده و به گوش تئوریسین های اقتصادلیبرال در کشور برسد تا بلکه قدمی در راستای زدودن مظلومیت و مهجوریت از قرآن برداشته باشیم.

   

  برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی نظریه های تولید شده ی اقتصاد اسلامی، می توانید به وب سایت http://www.kadamaei.ir/ و همچنین وب سایت http://reba.ir/ مراجعه نمایید.

   

   

  « ما تا به امروز می بایست مدل بومی اقتصاد را به دنیا عرضه می کردیم. ما باید هم کارآمدی در جهت رشد رونق اقتصاد، هم کارآمدی در جهت تأمین عدالت را به دنیا نشان میدادیم.»

  بیانات رهبری - 85 (دیدار با دست اندرکاران اصل 44)

   

  و تا به امروز هنوز...

  پاسخ:
  وقتی بازگشتم حتما.
  برای همه خوب باش!
  آنکه فهمید همیشه کنارت و به یادت خواهدبود...
  و آنکس که نفهمید، روزی دلش برای تمام خوبیهایت تنگ میشود.
  برای همه خوب باش!
  آنکه فهمید همیشه کنارت و به یادت خواهدبود...
  و آنکس که نفهمید، روزی دلش برای تمام خوبیهایت تنگ میشود.
  سلام بزرگوار....

  خدائیش اصن بهتون نمیادکه کنکور94داشته باشین بهتون میادکنکورارشدداشته باشین نه کارشناسی....
  به قول خودتون ازسنتون بزرگترین...
  ان شاء الله موفق باشید...
  ماهم ازشماالتماس دعاداریم...
  پاسخ:
  سلام،
  آنقدر ها هم بزرگ نیستیم ما!
  ممنون.
 • برف دونه
 • سلام بر آقا محمد صادق :)
  چطورین برادر مبارز؟
  چه خبرا؟ درسا چطورن؟!
  خوب پیش میره؟

  از این جا رد میشدم، گفتم احوالی بپرسم البته نمی دونم اصن اینجا سر می زنین یا نه

  یا علی :)

  پاسخ:
  سلام بر خانم برف دونه! (برف هم که نمیاد!)
  بد نیستیم،
  خدا را شکر، خوب است وضعیت :)
  گه گاه.
  سلامی دوباره
  :)
  خدا قوتتون
  جای منم درس بخونید!!!
  :)
  پاسخ:
  سلام،
  متشکر که به یاد ما اید!
  چَــشم!
 • علیرضا غفاری
 • سلام از مطلبت خوشم اومد
  توجه توجه
  درس خون ها
  طلبه ها
  دانش اموزان
  و ........
  با مطلبی به اسم
  نکاتی درباره درس خواندن+عکس های ترول 

  نو وبلاگم به روزم

  نکاتی که تو درس خوندن من زیاد تاثیر گذاشته
  دعوتید به: (*.*)
 • فاطمه مهدیخانی
 • انتــــظار... زیبـــــــــاترین حس دنیــــاست وقـــــتی حاصـــــلش ؛ لمـــــس ضـــــریح باشــــــکوهت باشــد...!

  سلام
  التماس دعا
  یازینب


  پاسخ:
  محتاجیم.
  چرا نیستین شما ؟!

  کجایین!؟
  پاسخ:
  !University Entrance Examination
 • خادم الزهرا
 • .سلام احسنت به بنده هم سر بزنید
  پاسخ:
  احسنت به چی؟!
  (+)
  پاسخ:
  دعا کردیم.
 • ˙˙·٠•✿ اِقلیما ✿•٠·˙˙
 • سلام
  خدا قوت
  پاسخ:
  سلام،
  ممنون
  التماس دعا.
 • پلڪــــ شیشـہ اے
 • عاقبت بخیر باشید ...

  خداقوت
  التماس دعا ...
 • پلڪــــ شیشـہ اے
 • عیدتون عید
  خداقوت تون 
 • مجتبی نوری
 • دلمان تنگ می شود...
  لطفا موفق باش...
  یا حق
 • بلای جونت
 • جمع کن این مسخره بازی ها رو
  این مزخرفات چیه که تحویل ما میدی؟

  بسم الله الرحمن الرحیم

  با سلام و احترام


  طرحی دیده شده تا طبق فرمایش ایت الله بهجت که میفرمودند 40 روز قبل محرم برای خود امادگی ایجاد کنید.تا روزی خوبی در محرم داشته باشید و محرم شوید.


  شرح طرح:

  دوستان از امروز که 40 روز تا محرم است هر روز یک زیارت عاشورا میخوانند یا اگر وقت نداشتند یک سلام میدهند . و عدد یک را برای خواندن زیارت عاشورا وارد نظرات میکنند و عدد 2 را برای سلام.

  مثلا:روز اول است و من زیارت عاشورا خواندم در نظرات 1 را ثبت میکنم.


  اللهم الرزقنا شفاعه الحسین یوم الورود

  همین است،
  اگر بتوانیم به خاطر دنیای واقعی مان، راحت به دنیای مجازی"نه" بگوییم آن وقت دنیای مجازی است که مرکب ما شده نه ما مرکب آن.
  حاصل تحصیلتان،  تحصیل خوبی ها.
  یا حق
  پاسخ:
  درود بر شما! بسیار زیبا فرمودید.
  ایشالا هرجا هسین موفق باشین:)
  پاسخ:
  ممنون، به هم چنین!
 • خـــــادم الرضــــا
 • سلام

  خوب کاری میکنید ... هرچقدر کمتر تو فضای مجازی باشید تمرکز بیشتری دارید برای کنکور

  ان شاالله خیره!
  یاعلی
  پاسخ:
  سلام
  انشاالله که همین طوره؛
  یا علی.
  آخخخخییییی :(
  حالشون چطور شد ینی؟
  خدای نکرده فوت کردن؟؟؟ 
  :(
  پاسخ:
  بله متاسفانه :|
  دست پر برگردین ان شاالله...
  یاعلی...
  پاسخ:
  انشاءالله همین طور بشه،
  علی یارتون.
  از نظر بنده بله
  بقیه رو نمی دونم 
  سلام

  أَمَّن یُجِیبُ الْمُضْطَرَّ إِذَا دَعَاهُ وَیَکْشِفُ السُّوءَ

  ان شا الله خبر سلامتی شونو اینجا درج کنید :)
  پاسخ:
  سلام؛
  انشاءالله همینطور بشه.
  حالا شما میخواید چی باشید؟
  عالم یا محصل
  پاسخ:
  فعلا که محصل ایم.
  سلام
  طاعاتتون قبول ان شاءالله
  عیدتونم مبارک
  دستتون برسه به ضریح شش گوشه هرچه زودتر ان شاءالله
  :)
  خوش بحالتون
  خوب دارید میخونید خداروشکر
  من اینجوری بخونم رتبه ارشدم تک رقمی میشه!
  :)
 • کلبه کرامت
 • هوالحکیم

  جنگ تمام عیار
  http://mkeivan.blog.ir/1393/05/08/total%20war
  بدرود ای بزرگترین ماه خداوند و ای عید اولیای خدا
  بدرود ای ماه دست یافتن به آرزوها
  بدرود ای یاریگر ما که در برابر شیطان یاریمان دادی
  بدرود ای که هنوز فرا نرسیده از آمدنت شادمان بودیم
  و هنوز رخت برنبسته از رفتنت اندوهناک.
  التماس دعا
  خوشحال میشم در مکتب خانه زیارتتان کنم
  سلام
  وب خوبی دارید فقط ای کاش یه کم تصویر زمینه تون باید عوض بشه.
  جای فلسطین

  زیادی خالیست میان پست های وبلاگ های بچه شیعه ها...
  .
  لطفا حتی اگر شده به قدر یک تصویر از قدس
  برای غزه بنویسید و خاموش نمانید


  " موج وبلاگی برای فلسطین "
  پاسخ:
  جای تاسف است که توافق نامه ژنو،
  جای فلسطین را پر کرده است!

  تصویر هدر را برای فلسطین تغیر داده ام.
 • خـــــادم الرضــــا
 • کنکور چه واِه ی دوست داشتنی!!! : دی
  موفق باشید!
  پاسخ:
  بسیار دوست داشتنی است!
  ممنون.
 • محب علی(ع)
 • من مسلمان مسلمان مسلمانم ولی...

  مشکلم اینست

  گاهی قبله ام کج میشود سمت نجف.......


  در ماه رمضان هم - در همه روزها و شبها - دلهایتان را هرچه میتوانید با ذکر الهی نورانیتر کنید، تا برای ورود در ساحت مقدّس لیلةالقدر آماده شوید، که: «لیلةالقدر خیر من الف شهر. تنزّل الملائکة والرّوح. فیها بإذن ربّهم من کل امر». شبی که فرشتگان، زمین را به آسمان متّصل میکنند، دلها را نورباران و محیط زندگی را با نور فضل و لطف الهی منوّر میکنند. شب سِلم و سلامت معنوی - سلامٌ هی حتّی مطلع الفجر - شب سلامت دلها و جانها، شب شفای بیماریهای اخلاقی، بیماریهای معنوی، بیماریهای مادّی و بیماریهای عمومی و اجتماعی که امروز متأسفانه دامان بسیاری از ملتهای جهان، از جمله ملتهای مسلمان را گرفته است!
  سلامتی از همه اینها، در شب قدر ممکن و میسّر است؛ به شرطی که با آمادگی وارد شب قدر شوید.
  قدر لیلةالقدر را باید دانست، ساعات آن را باید مغتنم شمرد و کاری کرد که ان‌شاءاللَه قلم تقدیر الهی در شبهای قدر برای کشور عزیز و آحاد ملت ما تقدیری آن‌چنان که شایسته مردم مؤمن و عزیز ماست، رقم بزند.
  "حضرت آقا"

  » محتاج دعای خیر، یاعلی..


 • منور الفکر
 • این جمله سردر خانه
  دیوانه میکند آدم را
  انصافم خوب چیزیست
  رعایت حال مهمانانتان را هم بکنید
  سلام علیکم
  هدرتون 20 ِ

  خب شما که میاین هدرتونُ تغییر میدین 
  خب یه پستم بذارید دیگه
  :)
  پاسخ:
  سلام، انشاالله که خوب هستید!
  در این روزهای سخت از اینجا دور بودن خیلی بهتر است
  ولی جدیدا هم جمله به ذهن مان نرسیده است!
  توفیق قدر دانستن این شب ها نصیب تان :-)
  سلام.
  طاعات تون مقبول درگاه حق...
  امروز داشتم نظرات را می دیدم و پیوندها را مرتب می کردم.
  شرمنده شدم که با وجود سر زدن ها و آمدن های شما وبلاگ زیبا و دیدنی تان را لینک نکرده ام! ):
  ببخشید قصور من را...
  به لیست دوستان منیبــــــ افزوده شد نام "کاروان".


  إنشاءالله که دعامون میکنید در این ایام،
  یا حق.
  پاسخ:
  سلام؛
  لطف کردید که کاروان معلق شده را لینک کردید!
  دعا می کنیم که خداوند آنچه را در این شبها به خوبانش عطا می کند به شما نیز عطا کند :-)
 • علیـــــــــــــــــــ
 • حل شد رفت داداش...
  پاسخ:
  چه بدبختی پسر!
 • علیـــــــــــــــــــ
 • برجیانا التماس هایم قبولید...خخخخ

   

   

  پاسخ:
  هفت شهر عشق را عطار گشت/ تو هنوز اندر خم ....
  خداوند این عقده ی شما را حل بفرماید!
 • امیـــــد ...
 • سلام ...

  ممنون که به وبلاگم سر زدید ...
   
  وبلاگتون مثل همیشه عالی بود ...
   
  راستی نماز روزتون قبول باشه و عیدتونم مبارک ...

  التماس دعا ...

  پاسخ:
  سلام؛
  به هم چنین، از جناب عالی هم قبول باشه،
  محتاجیم به دعا :-)

  سلام

   میلاد کریم اهل بیت بر شما مبارک.پیشکشی ما به صاحب این خانه....

   

   امام حسن مجتبی علیه السلام می فرمایند:

   

  «بَینَ الْحَقِّ وَ الْباطِلِ أَرْبَعُ أَصابِعَ، ما رَأَیتَ بِعَینَیکَ فَهُوَ الْحَقُّ وَ قَدْ تَسْمَعُ بِأُذُنَیکَ باطِلاً کَثیرًا.»

  بین حقّ و باطل به اندازه چهار انگشت فاصله است، آنچه با چشمت بینى حقّ است و چه بسا با گوش خود سخن باطل بسیارى را بشنوى.

  تحف العقول ص 229

    و معرفی کتاب:

   

  ......حاء سین نون.....

   

  http://zareh.blog.ir/post/479

 • محب علی(ع)
 • بسم الله

  کریم یعنی کسی که "در" را می گشاید اگر چه خاطره خوشی از "در" نداشته باشد....


  اللهم عجل لولیک الفرج

  پاسخ:
  تا خـدا هست و خدایی می کند
  مجتبی مشکل گشایی می کند
 • فرزند آدم
 • ینی کلا رفتید ؟!
  موفق باشید ...

  پاسخ:
  تابستان بعدی ممکن است برگردم، البته شاید!
  مؤید :-)
  ان شاء الله موفق باشید
  پاسخ:
  متشکرم،
  مؤید باشید :-)
  یکی رو تصور کنین که عاشق سیب باشه. به­ خاطر همۀ خوبی­ هایی که سیب داره. از رنگ، بو و زیباییش گرفته تا مزه و طعم... . هر روز از یه کوچه ­باغ سیب هم رد میشه. همون کوچه ­باغی که از وقتی درختا با اومدن بهار سبز شدن، منتظرشون بوده تا الان که وقت چیدن سیب­ ها شده. هرروز، هرطور که شده یه دونه سیب از باغبون گرفته.

  یه روز که رفت باغ، باغبون بهش گفت: برو با خودت یه کیسه بزرگ و محکم بیار. خیلی هم سفارش می­ کنه که ته کیسه، سوراخ نباشه. اونم به هر سختی شده یه کیسه پیدا می­ کنه. وقتی برمی­ گرده، می­ بینه باغبون توی باغ نشسته.

   - بیا تو و هرچی می­خوای سیب بچین. آزادِ آزادی. هم خوردن حلال و هم بردن. هر چی بیشتر بچینی، سهم خودته. بزرگ و کوچیکی و سالم و خراب بودنشون هم به انتخاب خودت... .

  تو زندگی ­ام گاهی یه فرصت ­هایی پیش میاد تا ما آدما کیسه ­های خالیمون رو پر از سیب و عطرش کنیم. فقط باید حواسمون باشه کیسۀ بزرگ و محکم و سالمی داشته باشیم. سوراخ نداشته باشه و طوری نشه که یدفعه متوجه بشیم هرچی جمع کردیم ازسوراخ ته کیسه ریخته...!

  این روزها از اون فرصت هاست...

  برگرفته شده از zareh.blog.ir
 • مداد جنگی
 • سلام
  به مداد جنگی دعوتید
  پاسخ:
  سلام،
  پست خداحافظی است اگر دقت کنید :|
 • امیرعباس فرهادی
 • سلام ، به حول و قوه ی الهی کار طراحی و برنامه نویسی قالب ضیافت (مخصوص ماه مبارک رمضان) برای بلاگ های بیان به اتمام رسید و جهت استفاده ی تمامی دوستان به صورت رایگان عرضه شد . برای کسب اطلاع بیشتر یه سری به وبلاگ بنده ی حقیر بزن...
 • علیـــــــــــــــــــ
 • محمد صادق خان میخاد مهندس بشه دیگه...همین که وب رو تا الان حذف نکرده برو خداروشکر کن برف دونه

   

  پاسخ:
  شما هم انشاءالله بتونی داروهای خوبی واسه مریضا بسازی!
  و التماس هاتونم مقبول واقع بشن !!
  آقای محمد صادق خان!
  کجایین شما؟؟؟
  اگرم کنکور داشتین احیانا، دیگه باید دوره ی نقاهت پس از کنکور تموم شده باشه ها!!!
  :-/

  بابا حوصله مون سر رفت خب!
  پاسخ:
  سال آینده کنکور دارم برف دونه خانم!
 • پلڪــــ شیشـہ اے
 • خداقوتــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
 • گرفتِ یار
 • سلام

   

  موفق و پیروز.

   

  التماس دعا

  پاسخ:
  سلام،
  ممنون از لطفتون :-)
  محتاجیم به دعا.
 • گلبرگ دانلود
 • سلام ، 
  رحلت حضرت خدیجه تسلیت باد .
  با نوای جدید دلم گرفته ، منتظر حضورتون هستیم.
 • امیرعباس فرهادی
 • التماس دعا
  پاسخ:
  چــشم!
  جاتون خالیه :)
  پاسخ:
  واقعا حس میشه؟!
 • رضا زارعی
 • زیبا بود
  +
  آپم
  پاسخ:
  نه بابا! چی زیبا بود؟!
  همین جوری خوشم اومد بیام ی سری بزنم به بچمون
  پاسخ:
  بچه، بابا !! لطف کردید :))
 • بنی الزهرا(س) ...
 • سلام ...
  زیبا بود
  +
  اطلاعیه مهم تیم سایبری *نحن ابناء الحیدر* در حیدریون
  منتظر نظرات شما هستیم
  ***
  لینک شدید ***
  لطفا ما رو با نام * حیدریون * لینک کنید
  با تشکر   

  پاسخ:
  چی زیبا بود؟!
 • تنهای تنهای تنها
 • سلام.
  لینک شدید.اگر تمایل داشتید شما هم ما رو لینک کنید.
  یا ساقی./
  پاسخ:
  سلام؛ حیف که تعطیل کرده ایم :|
  دارن!!94
  پاسخ:
  بله، یه سال مونده تا کنکور دادن ما!
  سلام
  راس میگن؟؟
  کنکور داشتین؟؟؟
 • منجی مهربان
 • رمضانا تو بهترین ماهی *  چون که ماه ضیافت اللّهی
  خوش عمل هر که بود در رمضان *  ترک منکر نمود او در رمضان

  امام باقر(ع) : هر چیز بهاری دارد و بهار قرآن ماه رمضان است .

  امام رضا(ع) : هر کس ماه رمضان یک آیه از کتاب خدا را قرائت کند مثل اینست که درماه هاى دیگر تمام قرآن را بخواند .

  سلام. ماه ضیافت الهی برشما مبارک.

  بروزم : مهمونی رو بهم نزنید!!

  پاسخ:
  بر شما هم مبارک و
  انشاءالله بتونید بهترین استفاده رو ببرید!
  سلام
  خوبین؟؟
  کم پیدا؟؟؟؟؟؟
  آپم
  پاسخ:
  سلام،
  بد نیستم :)
  کم پیدا ام چون که مثل شما سال دیگه کنکور دارم!
  کنکوری تشریف دارند
  ان شاء الله سربلند برگردید و دست پر
  دعای ما بدرقه ی راه
  پاسخ:
  خیلی خیلی از دعاتون متشکرم، در آینده هم فراموشمون نکنید :-)
  سلام.
  حلول ماه مبارک رمضان مبارک
  التماس دعا......
  پاسخ:
  بر شما هم مبارک باد.

  آدم، اگر آرامش حقیقی داشته باشد؛
  نیازی به استاد اخلاق هم ندارد،
  خودش همه چیز را می فهمد.
  مرحوم آیت الله العظمی بروجردی رحمة الله علیه می فرمودند:
  من در دوران جوانی،
  رفت و آمد روزانه ملائکه موکل خودم را می فهمیدم؛
  این همان انرژی مستتر در آرامش است؛
  آرامش، خیلی مسئله مهمی است.


  از سلسه جلسات سخنرانی حاج آقا پناهیان
   با موضوع آرامش عارفانه

 • کــربــ بلایی محـب
 • سلامــ
  خداقوتـــ
  طاعات و عبادات قبولـــ
  + ماه رمضان ماه بندگی بر شما مبارکــ
  ++ خدایا؛ از سکوت دلم حرف می کشی اقرار و اعتراف در رمضانت، چه پر رونق است!
  التماس دعا
  یازهراکربــ بلا ان شاءالله
  پاسخ:
  سلام؛
  به هم چنین :-
 • امیرعباس فرهادی
 • در این ماه بندگی ما را از دعای پر خیر و برکتتان محروم نفرماید.
   در ضمن به روزیم و شما نیز دعوتید ...
  التماس دعا
  در پناه حق
  سلام جناب محصل!
  حتی محصل ها هم گاهی نیاز دارند حرف بزنند و صدایشان شنیده شود...
  .
  محصل ها هم دل دارند!
  پاسخ:
  مشکل دل داشتن محصل ها که با اینجا حرف زدن حل نمی شود!
 • علیــــــــــــــــ
 • برجیانا این دوست چراغ خاموشت چی میگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
   
  پاسخ:
  حال کن چقدر مشتری دارم!
 • دوست چراغ خاموشت
 • سلام
  همیشه میخوندمت اما خاموش کلا زیاد اهل حرف نیستم
  سن وسالت ومطالبت بهم نمیخورد
  جلوتری از هم سن هات وهمین حس وبلاگتو برام زیبا میکرد
  ان شالله موفق بشی تو کنکور اما حواست باشه همه چی رو اونجا خلاصه نکنی.
  همیشه بزرگ فکر کن والبته بزرگ عمل کن
  پاسخ:
  سلام دوست عزیز؛
  چرا چراغ خاموش؟!
  خودم هم همین فکرو می کنم؛ زیاد از حد بزرگ شده ام!
  انشاءالله با دعای خیر شما نتیجه خوبی حاصل بشه
  سعی می کنم که همیشه همین طوری بمونم و همین طوری فکر کنم :-)
  روحِ سحری، نازِ دمیدن داری

  مثل غزلی تازه، شنیدن داری

  ای قصۀ روزهای من بودم و تو

  آنقدر ندیدمت که دیدن داری
  منتظرتون هستم
  امام روح اله رحمه الله علیه  می‌فرمایند:
   «اگر نبود در ادعیه الّا دعاى مناجات شعبانیه، کافى بود براى اینکه امامان ما، امامان بحقند؛ آنهایى که این دعا را انشا کردند و تعقیب کردند.
  تمام این مسائلى که عرفا در طول کتابهاى طولانى خودشان یا خودشان میگویند در چند کلمه مناجات شعبانیه هست، بلکه عرفاى اسلام از همین ادعیه و از همین دعاهایى که در اسلام وارد شده است از این‌ها استفاده کرده اند
 • منور الفکر
 • چه خبر شده است؟
  چرا بچه ها یکی یکی دارند میروند؟ کجا اصلا؟
  پاسخ:
  چیزهای خیلی مهم تری وجود دارد :|
  اومدم بگم این تیکه اش :
  یه روز هم دیدی من میرمُ ... دعا کن باشم و برگشتن تو رو ببینم
  شوخی بود
  خواستم همون حس بدی که از رفتنت دارم رو با خیال رفتنم حس کنی :)
  سلام
  من فکر کردم امسال کنکور دارید
  :)
  موفقیتتون روز افزون بحق مادر سادات ان شاءالله
  براتون دعا میکنم 
  برامون دعا کنید


  حالا یه سوال
  Oo
  زمان استراحت نمیخواید به خودتون بدید؟
  خب تو اون زمان میتونید به وب سر بزنید
  نمیشه؟
  پاسخ:
  سلام؛
  ممنون از دعای خیرتون،
  دعاتون می کنیم!

  استراحت به نحو دیگه ای می کنیم،
  وقت زیادی هم نمونده
  دور باشیم بهتر است :-)
 • چشم چشم دو ابرو
 • موفق باشید و سرافراز ...

  اما به دل هم کمی بها بدین ...

  بد نیست ...

  یا علی مدد ...
  پاسخ:
  مؤید باشین،
  یا علی
 • سفیـــر نـــور

 • سربازان امام زمان(عج) از هیچ چیز جز گناهانِ خویش نمی هراسند.


  شهید سیدمرتضی آوینی

  *************************


  سلام همسنگر

  شرمنده دیر شد..
  درگیر امتحانات بودم...

  التماس دعای مخصوص دارم:(


  یازهرا(س)
 • تـــا به تـــا
 • اگر میخواهی صاحبدل باشی 
  باید صاحب اختیار دل شده باشی 
  نه اینکه اختیارت را به دلت داده باشی 

  اگر میخواهی دلبری کنی 
  باید دل از دنیا بریده باشی 
  نه اینکه دنیا دلت را برده باشد

  اگر میخواهی دلداده باشی
  باید دل به یکی داده باشی 
  نه انکه هر گوشه از دلت را به هر بی سروپایی داده باشی 

  استاد پناهیان
  سلام.
  موفقاتکم مزید، إنشاءالله...


  دعامون کنید،
  یا حق.
  پاسخ:
  سلام،
  حتما دعاتون می کنم،
  و متقابلا نیازمندم
  مؤید باشین :-)
 • سفیر سکوت
 • شیعه به بین الحرمین حساس است
  بروزم
 • سنا ♥عاشق مهدی فاطمه♥
 • دلم خورشید می خواهد، هوای گنبدت کرده، دو باره برنگشته دل، هوای مشهدت کرده

  کبوتروار می آیم به آب و دانه ای دلخوش
  عطش دیده، ترک خورده، به سقاخانه ای دلخوش
  دلم خورشید می خواهد، هوای گنبدت کرده
  دو باره برنگشته دل، هوای مشهدت کرده ...

 • دختـــرمــآهـ
 • در پناهِ حق !
  موفق باشی پسر
  پاسخ:
  ممنون ا ل ی !
 • گــــــــــــــــم گشته
 • منتظرخبر قبولیتون میونیم.
  پاسخ:
  قبولی که بدیهیه، کجا قبول شدن مهم است!
  تو میری ریحانه میاد 
  ستاره میره سحر میاد بعد سحر هم تو میای دوباره و همین جوری میرهُ برمی گرده ...
  یه روز هم دیدی من میرمُ ... دعا کن باشم و برگشتن تو رو ببینم
  پاسخ:
  البته دنیای مجازی رو باید گذاشت و رفت :|
  سلام
  امیدواریم در هر جایی که هستید موفق باشید .
  برای سربلندیتون دعا می کنیم  یـ علی ـا
  پاسخ:
  سلام؛
  بسیار ممنونم، به بنده لطف دارین
  یا علی
 • پلڪــــ شیشـہ اے
 • سلام

  پس بالاخره شروع کردید!
  ان شاءالله سال دیگه این موقع شیر ببینیمتون!

  موفق باشید در پناه خدا
  پاسخ:
  بله، بالاخره!
  ممنون، انشاءالله که همین طور بشه :-)
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی